ورود کاربران  /  عضویت کاربران
Languages :

کروز کنترل فابریک

10 / 10
از 1 کاربر

کروز کنترل اچ سی کراس

 کروز کنترل امکانی ارزشمند و خاص در خودروهای امروزی میباشد.

در تعریف کروز کنترل باید بگوییم :کروز کنترل سیستمی در خودروهاست که سرعت خودرو را برای راننده به صورت ثابت نگه می دارد ، معمولا در رانندگی هایی که مسافتهای طولانی در پیش رو هست شما  احساس خستگی میکنید و دائم نگران بالا رفتن سرعت خود نیز هستید این سیستم به شما این امکان را می دهد که سرعت خودرا مثلا برروی 120 تنظیم نمائید .  در این صورت، خودرو به صورت اتوماتیك تحت هر شرایطی این سرعت را برای شما ثابت نگه می دارد ، حتی در سربالائی ها و سراشیبی ها سرعت شما تغییر نمی کند .

این آپشن همچنین  به شما این امكان را می دهد تا بدون نیاز به فشردن پدالهای ترمز و گاز و تنها با فشردن کلیدهای دستی سرعت خود را با هر بار فشردن کلید یك كیلومتر بر ساعت افزایش یا كاهش بدهید .

 در خودروهای اتوماتیك هنگام فشردن پدال ترمز و همچنین در مورد خودروهای دنده ای با فشردن پدال كلاج یا ترمز از مدار خارج می شود كه البته به وسیله فشردن کلید دیگری دوباره سرعت قبلی كه توسط راننده تنظیم شده بود از حافظه سیستم قابل بازیابی است و همچنین راننده می تواند میزان سرعت مورد نظر خود را به استفاده از دکمه هایی که در اختیار دارد معین کرده یا عملکرد یا لغو کند.

مزیت های استفاده از آپشن كروز كنترل عبارت است از:

1- آسایش  وراحتی هرچه بیشتر و بهتر به هنگام رانندگی خصوصاً در مسافتهای طولانی و در اتوبانها به دلیل عدم استفاده از پدال گاز

2-عدم تخطی از سرعت مجاز در جاده ها و اتوبان 

3-کاهش نوسانات دریچه گاز و در نتیجه کاهش مصرف سوخت

4- آسان تر شدن رانندگی 

 

 نحوه کار کردن با کروز کنترل:

دکمه on - off:
به دلیل اینکه سیستم کروز کنترل در خودروها به‌طور همیشگی فعال نیست، از این دکمه برای فعال‌سازی آن استفاده می‌شود.

 

دکمه accel - set:

بعد از این که این دکمه را فعال کردید ، ابتدا باید با پدال گاز، سرعت ماشین را به اندازه موردنظر افزایش بدهید و سپس با فشار دادن دکمه Set ، این سرعت را برای خودروی خود ثابت نگه دارید. از دکمه Accel، برای بالا بردن سرعت خودرو به میزان یک کیلومتر بر ساعت در هر بار فشار دادن، استفاده می‌شود.

بعد از افزایش سرعت از این روش،  سرعت  به عنوان سرعت ثابت خودرو در نظر گرفته شده و جایگزین سرعت ثابت قبلی خواهد شد.

 

دکمه Resume:
از این دکمه زمانی استفاده می‌کنیم که کروز کنترل را قبلاً از مدار خارج کرده باشیم و حال می‌خواهیم آن‌ را مجدداً فعال کنیم..

 

دکمه Decelerat - Coast: 
این دکمه در واقع نقش معکوس دکمهAcce l را ایفا می‌کند. یعنی با فشار دادن این دکمه می‌توانید سرعت خودرو را کاهش داده و آن‌ را ثابت کنید.

 

در صورت تمایل به نصب با توجه به اینکه این سیستم برقی بوده حتما باید به نمایندگی ها مجاز و افراد متخصص مراجعه نمائید تا بر اثر نصب اشتباه به سیستم برق خودرو آسیبی نرسد.

گروه آپشن mem خودرو با یک سال گارانتی و خدمات پس از فروش، خدمات نصب کروزکنترل را به مشتریان خود ارائه میدهد.

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :